Trenutno se fetusi koriste u izradi 24 različita cjepiva, uključujući vodene kozice, ospice, polio, rubeolu, hepatitis A i bjesnoću
Skandalozni utjecaj na ljudsko zdravlje i veliki pritisak javnosti doveli su do toga da većina proizvođača cjepiva više ne koristi thimerosal (glavni sadržaj thimerosala je živa) kao konzervans. Izuzetak je cjepivo protiv gripe, koje još uvijek obiluje živom. Mislim da iznimnu toksičnost žive nije potrebno argumentirati. Nitko je ne bi svjesno pojeo, jer bi loše završio. Ovdje nam je unose u krvotok i ujedno uvjeravaju da to štiti od bolesti. (Pitam se hoće li nas naredne zime plašiti sa svinjskom, prepeličjom, zečjom ili kakvom drugom gripom? Sumnjive su mi i papige, već sada se čudno ponašaju.) Ali, znate li da se i dijelovi abortiranih ljudskih fetusa koriste u mnogim cjepivima?
Zapravo, to je već dugogodišnja praksa. Proizvođači o tome nerado govore, bojeći se negativnih reakcija. Trenutno se fetusi koriste u izradi 24 različita cjepiva, uključujući vodene kozice, ospice, polio, rubeolu, hepatitis A i bjesnoću. Većina ovih proizvoda stiže od najvećih i najpoznatijih proizvođača, a to su Sanofi, Merck i GlaxoSmithKline. Recimo, za cjepivo protiv rubeole koriste se abortirani fetusi od majki zaraženih rubeolom. No, nije problem samo u kontraverznom korištenju ljudskih tkiva. Naime, unošenje ovakvog humanog DNA i proteina natrag u krvotok može imati neslućene posljedice, koje su obično neispitane. Dosje o povezanosti cijepljenja i autizma sve je deblji. Također, najveća smrtnost dojenčadi konstantno se javlja u zemljama s najviše obveznih cijepljenja na početku života. Teško da je to slučajno. Zapitajte se zašto neke nerazvijene zemlje odbijaju međunarodnu pomoć u obliku kampanje cijepljenja, bojeći se eksperimenata na vlastitom narodu?
Iznenađujuće, ali abortirani fetusi ne koriste se samo u medicini. Čak bi se moglo reći da je to tražena roba. Sadrže ih i (skuplji) kozmetički preparati protiv starenja i bora. Za mene, stavljanje dijela djeteta na lice djeluje više nego morbidno, pa čak i ako obećava vječnu mladost. No, priča ide još dalje. Pepsi, Kraft i Nestle su objavili da usko surađuju s biotehničkom kompanijom Senomyx, koja inače koristi fetusne bubrege za testiranje svojih proizvoda, najčešće pojačivače okusa. Naravno, uzburkanoj javnosti objašnjeno je da se sve radi u interesu poboljšanja zdravstvene kvalitete proizvoda. (Da ne bude zabune, riječ je o uvođenju novih kemikalija za zavaravanje okusa.) Nisu objasnili dolaze li do fetusa donacijom, kupnjom ili ilegalnim putem.