Ako vam se događa da ušteđeno na kraju svejedno potrošite, sama ušteda i nema baš puno smisla. Smisao će dobiti ako taj novac preusmjerite tamo gdje je najpotrebniji


Savjeta kako uštedjeti danas ima zaista mnogo, a kriza koja još uvijek potresa našu zemlju, potencirala je potragu za sve većim i većim brojem situacija i načina  kojima možemo uštedjeti. Od uštede energije u kućanstvu, uštede u kupovini namirnica i ostalih potrepština, ušteda na gorivu, sredstvima za čišćenje, potrepštinama za kućne ljubimce... Ukoliko se odlučite poslušati neke od savjeta i ustrajni ste u tome, zasigurno ćete uštedjeti nešto novaca. 

No, pitanje koje biste si trebali postaviti, ako uspijevati smanjiti troškove u određenim područjima života, je - što se događa s novcem koji niste potrošili?

Primjerice, potrudili ste se posvetiti više pažnje i uvesti više kontrole u potrošnju telefonskih impulsa i smanjili ste svoj mjesečni račun za 50 kn. Je li taj novac potom potrošen na nešto drugo bez čega ste lako mogli živjeti? 

Ako vam se događa da ušteđeno na kraju svejedno potrošite, sama ušteda i nema baš puno smisla. Smisao će dobiti ako taj novac preusmjerite tamo gdje je najpotrebniji, znači u otplatu dugova, štednju ili slično. Možete sami sa sobom napraviti „dogovor“ da svaki put kada uspijete negdje smanjiti trošak, razliku stavite sa strane kako biste skupili novac za neku veću investiciju – auto, neki kućanski aparat, edukaciju... Drugim riječima, uštedite ušteđeno!