• Ispitivanje lijekova gotovo u cijelosti financiraju proizvođači tih istih lijekova. Sve bi bilo u redu da na kraju saznamo punu istinu. Nažalost, saznajemo samo pola istine. I to onu polovicu koja govori pozitivno o nekom novom proizvodu

Korupcija u zdravstvu širi se poput karcinoma i izgleda da je ništa ne može zaustaviti. Sjećate li se afere oko cjepiva protiv svinjske gripe? IZMIŠLJENA PANDEMIJA, SVI SU BILI OGORČENI, NAJAVLJIVANE SU VELIKE ISTRAGE I NIJE SE DOGODILO NIŠTA. Cjepiva završavaju u spalionici, a farmacija je zgrnula novac na našoj grbači. Ali, to je jedan od rijetkih slučajeva, za koji je javnost uopće saznala.

Drugim riječima, to je način na koji sve funkcionira. PRINCIP RADA ZDRAVSTVENE INDUSTRIJE BAZIRAN JE NA MANIPULACIJAMA, PODVALAMA I LAŽIMA. Dakle, što se krije iza blještavih reklama za svemoguće lijekove? Tko manipulira našim životima? Dr. Beatrice Golomb sa sveučilišta u San Diegu provela je godine istražujući ovu temu. Kockice su se posložile i sve je bezobrazno logično.

Mnogi liječnici kažu da su stručni medicinski časopisi JEDINI IZVOR MEDICINSKIH INFORMACIJA, KOJIMA SE MOŽE U POTPUNOSTI VJEROVATI. Stvarno?? Za provođenje znanstvene studije potreban je investitor. (Vi možete imati izvrsnu ideju, ali ako u nju nitko nije spreman uložiti, sve će pasti u vodu.) Lijekovi su uvijek bili unosna roba. Ispitivanje lijekova gotovo u cijelosti financiraju proizvođači tih istih lijekova. Sve bi bilo u redu da na kraju saznamo punu istinu.

Nažalost, SAZNAJEMO SAMO POLA ISTINE. I to onu polovicu koja govori POZITIVNO o nekom novom proizvodu. Tako su prije 2 godine analizirali 74 studije o antidepresivima. 38 njih je rezultiralo pozitivnim rezultatima i sve su objavljene. Od preostalih, 22 su potpuno prešućene, a kod ostalih su se poslužili različitim manipulacijama kako bi REZULTATE PRIKAZALI U PUNO BOLJEM SVJETLU, NEGO ŠTO ZAPRAVO JESU. Nažalost, TISUĆE STUDIJA OSTAJE NEOBJAVLJENO (ili frizirano) I LIJEČNICI OSTAJU ZAKINUTI ZA JAKO VAŽNE INFORMACIJE. Koliko će ljudi umrijeti zbog prešućivanja tih informacija?

Uopće, medicinski časopisi su leglo sukoba interesa. Urednici i "nezavisni" komentatori redovito su na platnom spisku farmaceutskih kompanija. Časopisi su pretvoreni u reklamni prostor, a ne u mjesto za publiciranje nepatvorenih znanstvenih informacija. A barem 80% liječnika koristi medicinske časopise za vlastitu edukaciju. Praksa se ustalila, a koruptivna mreža sve je šira.