Ne zaboravimo da su kruti sapuni prihvatljiviji i s aspekta zaštite okoliša jer je za njih potrebno manje pakiranja  i lakše se transportiraju


Tajna štednje oduvijek se krila u malim stvarima koje se redovito provode, i dugoročno  su rezultati najbolji kada se uvode sitne, ali dugotrajne promjene. Za neke promjene potrebno je više truda i volje, poput, primjerice, prestanka pušenja, a druge se mogu gotovo neprimjetno provesti bez da itko „strada“.

 Jedna od tih manjih promjena je i zamjena sapuna – ukoliko koristite tekući sapun, dugoročno možete uštedjeti tako da ga zamijenite krutom varijantom. Kruti sapun značajno je jeftiniji od tekućeg, u trgovinama se može pronaći u količini od 100 grama počevši od 2 kune, dok tekući sapun najčešće dolazi u pakiranju od 300 ml i dostupan je po cijeni od 9 kuna naviše (dakako, postoje i veća pakiranja po akcijskim cijenama). No, treba imati na umu da tekući sapuni sadrže do 80% vode, dok su kruti sapuni ipak koncentrirani. Također, ljudi često troše veće količine tekućeg sapuna nego je to uistinu potrebno jer teško procjenjuju koliko sredstva treba za jedno pranje ruku ili tijela.

I kruti sapun ima svoje mane – teže je očistiti površine gdje se nalazi jer ostavlja tragove, no ako ga se drži tako da se može osušiti nakon uporabe, to ne bi trebao biti preveliki problem.

Postoje i zanimljiva rješenja poput onog dizajnerice Nathalie Stämpfli koja je osmislila „dispenzer“ za krute sapune koji sapun nariba kako bi se lakše koristio. Na kraju, ne zaboravimo ni da su kruti sapuni prihvatljiviji i s aspekta zaštite okoliša jer je za njih potrebno manje pakiranja (koje se najčešće lako reciklira) i lakše se transportiraju (i ne transportira se velika količina vode nepotrebno).