Ništa ne može zamijeniti onaj gušt i poseban način upijanja znanja kada listate neku knjigu koja vam stranicu po stranicu otkriva nove tajne
Često me ljudi pitaju koje knjige da si uzmu za čitanje i učenje o biljkama. Unatoč internetu, računalima i pametnim telefonima, ništa ne može zamijeniti onaj gušt i poseban način upijanja znanja kada listate neku knjigu koja vam stranu po stranu otkriva nove tajne. I da, knjiga mora biti ukoričena. Fotokopije i printevi se ne računaju, jednostavno nije to to do kraja. Korice, drugačiji papir i boje čine svoje. Sreća u nesreći je da su danas knjige jeftinije nego ikad pa vam predlažem da pogledate sajmove knjiga, antikvarijate i knjižare.
Najvažniji kriterij je da o svakoj biljci treba biti bar stranica teksta, makar bio obrađen manji broj biljaka. Svaka od ovih knjiga ima svojih prednosti i mana, nekome će više odgovarati znanstveni pristup, nekome topla, skoro vilinska priča o bilju. Prije nego kupite neku knjigu, prolistajte ju, pročitajte par stranica. Za uobičajeno osrednje poznavanje bilja, evo par najosnovnijih knjiga:
- Ivan Lesinger, Kućna biljna ljekarna 1, 2, 3 i 4
- Pater Jure Marčinković, Božja biljna ljekarna
- Stribor Marković, Fitoaromaterapija
- James A. Duke, Zelena ljekarna
- Katja Toplak Galle, Hrvatsko ljekovito bilje
- Maurice Messegue, Moj herbarij zdravlja
- Marija Treben, Zdravlje iz Božje ljekarne