Grafikoni pokazuju da je stopa rasta broja cjepiva i autistične djece gotovo identična. Necijepljena djeca obolijevaju neusporedivo rjeđe.
Prije 35 godina dijagnosticiralo se 3-5 slučajeva autizma na 10.000 djece. Danas 200. U medicini se o tome nerado raspravlja jer iskrsavaju pitanja koja mogu biti jako neugodna. Reći će vam da ključ problema leži u genetskim faktorima. Možda i u sve boljem dijagnosticiranju. Kako eksponencijalni rast u zadnjih 35 godina nije moguće objasniti samo na ovaj način, stidljivo se kao mogući uzročnici spominju antibiotici, procesuirana hrana, gluten, mlijeko, teški metali i MMR cjepivo (kombinirano cjepivo protiv ospica, zaušnjaka i rubeole). Utjecaj svih još uvijek se ispituje. S izuzetkom cjepiva. Tu nas konstantno uvjeravaju da povezanost cjepiva i autizma nikada nije utvrđena. I da cijepljenje ne povećava rizik. Mnogo toga nam kriju, a mnogo toga nam i lažu.
Istina je, ako jedan od jednojajčanih identičnih blizanaca oboli od autizma, postoji 91% izgleda da će oboljeti i drugi. Ali, kada se maknemo od blizanaca, genetska povezanost kao da se gubi. Samo 2% autistične djece potječe od autističnih roditelja. Po svemu sudeći, ključ je u crijevima. Autistične osobe obično imaju dosta nevolja s gastro-traktom. Kod njih je konstantno manji broj vrsta bakterija u crijevima, pogotovo onih bakterija koje su ključne u zaštiti od bolesti. To bi moglo upućivati na pretjeranu upotrebu antibiotika, ali i na bezvrijednu hranu. Trudnice koje rutinski liječe bakterijske infekcije antibioticima (pogotovo u drugoj trećini trudnoće), 3 puta češće rađaju autističnu djecu. Dalje, ovakva djeca imaju povišene vrijednosti antitijela (alergijska reakcija) na pšenicu i gluten. Začudo, netolerancija na gluten ovdje ne rezultira celijakijom.
Istraživači sa Sveučilišta u Sunderlandu kažu da je autizam metabolički poremećaj. Zato što se peptidi iz glutena i mlijeka ne mogu pravilno razgraditi. Zbog fenomena „propusnih crijeva“ (koji nastaje zbog raznih toksina, cjepiva, manjka nekih minerala i sl.) takvi peptidi završe u krvotoku i dolazi do svojevrsnog sukoba s uobičajenim peptidima iz centralnog nervnog sustava, zaduženim za ponašanje, emocije i kognitivne sposobnosti. Kontinuirano međudjelovanje napokon rezultira autizmom. Dijeta bez glutena i mlijeka (uz čišćenje od teških metala) rezultira vidnim promjenama nabolje.
Andrew Wakefield je govorio o MMR cjepivu, ali izgleda da ni druga nisu bolja. Zapravo, brojna cjepiva u najranijoj dobi preveliko su opterećenje za mehanizme, koji reguliraju tjelesne bazične funkcije. Jednostavno, tijelo „pukne“ pod naletom kemikalija iz cjepiva, obično oko druge godine života. Regresivni autizam naglo prekida do tada normalni dječji razvoj. Grafikoni pokazuju da je stopa rasta broja cjepiva i autistične djece gotovo identična. Necijepljena djeca obolijevaju neusporedivo rjeđe. Već to je podatak za jako ozbiljno razmišljanje.