Specifičnost tog sindroma jest što zna biti vrlo uporan i otporan na liječenje, a nerijetko započne upravo udarcem u tzv. tuberositas tibije, kako se naziva "kvrga ispod koljena".


Igram košarku. Prije tri mjeseca na treningu sam pao i udario desno koljeno. Od tada imam bolove kada treniram i kada silazim niz stepenice. Kvrga ispod des­nog koljena je veća od one na lijevom i boli me kada ju diram. Poslije treninga to mi mjesto otekne. Do sada sam stavljao led, istezao se. Čak sam i odmarao i nisam tre­nirao dva tjedna, ali se bol i otok uvijek vrate kada poč­nem.
 
Kada stavim kineziotape malo mi je lakše, ali me isto boli poslije treninga. 

Po opisu simptoma kod ovdje je vjerojatno riječ o va­rijanti tzv. skakačkog koljena. Konkretno, radi se o upalnom procesu na hvatištu tetive mišića kvadricepsa za svoje hvatište na golje­ni­čnoj kosti, uz prateću upalu i na pripadajućoj sluznoj vreći (burzi). Specifičnost tog sindroma jest što zna biti vrlo uporan i otporan na lije­če­nje, a nerijetko započne up­ravo udarcem u tzv. tubero­sitas tibije, kako se naziva ta "kvrga ispod koljena".

Prvenstveno valja pregle­da­ti cijelo koljeno, te potom za­početi adekvatnu fiziote­ra­piju zasnovanu na laseru, pulsnoj magnetoterapiji, even­tualno elektroterapiji, te kombinaciji plitke i duboke frikcijske masaže. Paralelno važno je redovito vježbati po spe­ci­fičnom programu zasnova­nom na vožnji statičke bicikle bez opterećenja, is­tezanju, vježbama snage u bezbolnom obimu kretnje, te propriocepciji. U periodu terapije puni košarkaški tre­ning nije uputno sprovoditi, ali dijelovi šu­terskog i situacionog treninga mogu se uključiti u rehabilitacijski pro­ces. 

U koliko niti nakon 4 tje­dna opisanog terapijskog pos­tupka ne dođe do po­bolj­šanja, moguće je pristupiti i liječenju terapijom udarnim valom. 

Važno je razumjeti da je cijeljenje tetiva vrlo sporo, te je strpljenje u ovom slučaju najvažniji dio liječenja. Ta­kođer je po sanaciji simptoma nužno vrlo postupno vra­ćanje u puni trenažni proces, jer su remisije česte. Nošenje poveski i steznika tijekom treninga ne pre­po­ručam, jer generalno samo odgađaju nužno liječenje. Slično je i sa kineziotaping-om u konkretnom slučaju.