Nakon što je u odnosu na euro ojačao do 1,53 američki dolar polako gubi „momentum“ i snagu. Dolar je pronašao potporu u činjenici da veliki broj investitora smatra kako Američka središnja banka neće više smanjivati kamatnu stopu, koja je u posljednjih godinu dana spuštena u nekoliko navrata sa 5,25 na 2,00 posto. Indirektnu podršku dolaru dao je i predsjednik FED-a iz Kanzasa, g. Hoening, koji je izjavio da su inflatorni pritisci u SAD-u sve jači, odnosno da će ga na slijedećoj sjednici FED-a biti jako teško nagovoriti na spuštanje kamate. Pored toga, dolar je podršku investitora pronašao nakon objave podataka o industrijskim narudžbama u Njemačkoj i prometu u maloprodaji u Eurozoni. Promet u maloprodaji je tijekom ožujka u Eurozoni pao na mjesečnoj razini za 0,4 posto. Količina industrijskih narudžbi je zbog smanjene globalne potražnje pala 0,5 posto. Izvoz dobara iz Njemačke je također u padu, na mjesečnoj razini 0,5 posto. Njemačka je najveći svjetski izvoznik, koja je tijekom prošle godine izvezla robe u vrijednosti od gotovo 1,000 milijardi eura. Kada je domaća potražnja pala, a tečaj euro iz mjeseca u mjesec jačao, izvoz je bio taj koji je vukao najveće gospodarstvo Eurozone. Ministar financija Njemačke g. Steinbrueck je nedavno izjavio da zbog krize na svjetskom financijskom tržištu Njemačka neće ući u recesiju. Službene procjene pokazuju da će u Njemačkoj gospodarski rast tijekom ove godine usporiti s prošlogodišnjih 2,5 posto na 1,7 posto.
Europska središnja banka je na prošlotjednoj sjednici ostavila kamatnu stopu na euro na dosadašnjih 4,00 posto. Predsjednik ESB-a g. Trichet je nakon sjednice izjavio da je inflacija, tj. stabilnost cijena njihov primarni cilj, a s obzirom da je inflacija u Eurozoni daleko iznad ciljanih 2,00 posto vrlo je vjerojatno da ESB neće tako skoro smanjivati stopu. Neki analitičari smatraju da će krajem godine Europska središnja banka biti primorana smanjiti kamatnu stopu na euro zbog očekivanja da će gospodarstvo Eurozone rasti ispod prosječnom brzinom.
Industrijska proizvodnja u Velikoj Britaniji je tijekom ožujka bila viša za 0,5 posto na mjesečnoj, odnosno 0,2 posto na godišnjoj razini, što je bilo ispod tržišnih očekivanja. Unatoč tome što je britanska funta  tijekom ožujka slabila i time pomogla izvoznicima, neočekivani pad industrijske proizvodnje pojačao je zabrinutost investitora da proizvodni sektor neće ostati netaknut zbog problema s financijskog tržišta, te zbog kontrakcija tržišta nekretnina. Središnja banka Engleske je na prošlotjednoj sjednici ostavila kamatnu stopu na funtu na dosadašnjih 5,00 posto, dok se za slijedeću sjednicu u lipnju očekuje smanjivanje kamate za 25 b.p., zbog čega će britanska funta biti i dalje pod velikim pritiskom investitora.