Koliko košta granično osiguranje za 7 dana za američki auto u Hrvatskoj?
Granično osiguranje za vozila iz Amerike, za minimalno 15 dana trajanja (zakonski određeno vrijeme) košta 1.755 kuna.
Granično osiguranje za vozila iz Amerike, za minimalno 15 dana trajanja (zakonski određeno vrijeme) košta 1.755 kuna.
Ističemo kako su ovi savjeti samo informativne prirode, ograničeni načinom komunikacije, kao i prostorom koji nam je na raspolaganju za pružanje odgovora.
Neka od pitanja koja zaprimamo su posve konkretna, dok su druga općenita i paušalna, no i u jednom i u drugom slučaju nemoguće je u jednom odgovoru iscrpiti sve mogućnosti koje zakon i ostali propisi pružaju, osobito jer nemamo uvid u konkretnu dokumentaciju kojom podnositelji pitanja raspolažu. Za konkretne savjete koji će utjecati na Vaše odluke, predlažemo da se obratite izravno odvjetniku po svom izboru, pravniku, nadležnoj instituciji, sindikalnom pravniku ili sl.
Neki od odgovora u ovoj rubrici dani su još prije nekoliko godina, stoga postoji mogućnost da više nisu aktualni, s obzirom na izmjene zakona ili sudske prakse.
RI-TELEFAX d.o.o., Rijeka ne snosi posljedice za eventualne odluke korisnika koje bi slijedile iz upotrebe pravnih i drugih savjeta izloženih na burza.com.hr .
Brat i ja smo bili suvlasnici zemljišta. Svoju polovicu parcele darovao sam sestri, ali ona nikada nije uknjižila ugovor. Na bratov zahtjev, uz prijetnju tužbom, pristao sam na diobu zemljišta, i sada smo brat i ja upisani kao vlasnici svaki svoje polovice. Nažalost, sestra je preminula, a darovni ugovor nije predan u gruntovnicu. Imaju li sada njezini nasljednici pravo na taj darovni ugovor i ulazi li to zemljište koje sam joj darovao u njezinu ostavinu? Više puta smo razgovarali o tome – govorila je da joj je žao uzeti to zemljište jer je u boljoj financijskoj situaciji nego ja. Predlagao sam da ja odnesem ugovor u gruntovnicu ako ona pokrije troškove prijevoda, ali nije pristala. Na kraju mi je predložila sporazumni raskid ugovora. Dogovorili smo termin na sudu, ali je nažalost iznenada preminula od infarkta.
Pitam za starijeg gospodina koji nema e-mail i teško se kreće. Njegova supruga, koja je nedavno preminula, primala je američku mirovinu. Može li njezin zakoniti suprug naslijediti tu mirovinu?
Kod pisanja vlastoručne oporuke, možete li navesti koje podatke mora sadržavati da bi bila vjerodostojna i na što treba posebno paziti? Treba li za svakog pojedinca kojem se nešto ostavlja pisati zasebnu oporuku ili se svi mogu navesti u jednoj? Kako treba izgledati oporuka u kojoj se izjavljuje da je neka osoba nedostojna nasljeđivanja?