- Povjerenik Europske komisije Olli Rehn je iznio prijedlog da, ubuduće, članice Eurozone, prije potvrde proračuna u nacionalnom parlamentu, moraju dobiti zeleno svjetlo od strane Europske komisije
Očigledno je da čelnici država Eurozone i predstavnici Europske središnje banke nisu bili dovoljno uvjerljivi te nisu uspjeli uvjeriti investitore u ozbiljnost njihovih namjera. Investitori su zabrinuti zbog činjenice da će članice Eurozone koristiti kapital za smirivanje dužničke krize umjesto da ga iskoriste za ulaganja u gospodarstvo, što će na koncu rezultirati sporijim ekonomskim rastom. Upravo zbog toga je cijena eura na svjetskom deviznom tržištu u odnosu na većinu važnijih valuta dotakla samo dno.
U odnosu na američki dolar euro je pao na najnižu razinu u posljednje četiri godine, od 1,2240. Američki dolar je u odnosu na kunu ojačao do 5,90. Naspram švicarskog franka euro je na povijesnom minimumu od 1,4000, što preračunato na kunu iznosi 5,18. U odnosu na britansku funtu euro je pao do 0,8450 što je najniža razina u posljednjih osam mjeseci. Funta je dobila dodatni vjetar u leđa vrlo brzim formiranjem koalicijske vlade, te njihovom namjerom da dovedu javne financije i proračunski deficit u prihvatljive okvire.
Japanski jen je također ojačao u odnosu na euro do 113,00 što je najviša cijena japanske valute u posljednjih godinu dana. U međuvremenu, povjerenik Europske komisije Olli Rehn je iznio prijedlog da ubuduće članice Eurozone prije potvrde proračuna u nacionalnom parlamentu, moraju dobiti zeleno svjetlo od strane Europske komisije. Investitori smatraju da će članice Eurozone vrlo teško prihvatiti ovu ideju jer bi time izgubile suverenitet nad javnim financijama.
Australski dolar je u odnosu na euro ojačao do 1,40, što je najviši tečaj u posljednjih desetak godina. U odnosu na kunu „australac“ vrijedi oko 5,19. U jeku dužničke krize iz Australije stižu podaci o kojima mnoge države trenutno mogu samo sanjati. Australska vlada predviđa smanjenje proračunskog deficita tijekom 2011., a za 2012. predviđaju proračunski suficit. Na domaćem tržištu, euro/kunom se trgovalo unutar uskog raspona od 7,250-7,260.