Euro je krajem prošlog i početkom ovog tjedna zabilježio značajan pad vrijednosti. U odnosu na dolar je pao sa 1,3630 na 1,3120. Razlog pada vrijednosti zajedničke europske valute je u izjavi njemačkog ministra financija Steinbrücka koji je rekao da bi fisklana neodgovornost u eurozoni mogla za posljedicu imati pad kredibiliteta kojeg euro ima u financijskom svijetu. Steinbrück je pozvao ostale članice eurozone na fisklanu disciplinu koja predviđa maksimalan fiskalni deficit od 3 posto bruto društvenog proizvoda. Pored toga, japanski i ruski dužnosnici su odbacili mogućnost rasprave o zamjeni dolara kao rezervne valute na skorom sastanku članica G20, tako da su sve špekulacije investitora na tu kartu pale u vodu. Samo nekoliko dana prije američki ministar financija Geithner je izjavio kako je otvoren za raspravu i inicijativu Kine oko uvođenja nove rezervne svjetske valute u vidu specijalnih prava vučenja koje su pod „ingerencijom“ Međunarodnog monetarnog fonda, zbog čega je američka valuta bila pod velikim pritiskom.
Objavljeni podaci iz eurozone pokazuju da je industrijska proizvodnja tijekom siječnja na godišnjoj razini manja za 34 posto, dok je inflacija u Njemačkoj tijekom ožujka zabilježila pad. Zbog toga investitori očekuju da će Europska središnja banka spustiti kamatnu stopu na euro za 50 b.p. na 1,00 posto. Kao što je bilo i očekivano najnoviji podaci o kretanju BDP-a za posljednji kvartal u 2008. godini u SAD-u ukazuju na pad od 6,3% što je ipak manje nego se predviđalo.
Nakon objave kretanja bruto društvenog proizvoda britanska funta je krajem tjedna oslabila na dolar i euro. Podaci su potvrdili ranija očekivanja o tome da se britanska ekonomija nalazi u najtežoj situaciji u posljednjih dvadeset i pet godina. Bruto društveni proizvod je u zadnjem tromjesečju pao za 1,6 posto, dok je na godišnjoj razini zabilježen pad gospodarske aktivnosti od 2,0 posto. Prije ovih, bili su objavljeni podaci o prometu u maloprodaji koji, također, ne pružaju previše optimizma. Promet u maloprodaji je tijekom veljače pao za 1,9 posto.
Stanje na domaćem tržištu novca i deviza se potpuno smirilo. Posljednja tjedna obrnuta repo aukcija Hrvatske narodne banke prošla je bez iznenađenja. Bankama je plasirano 1,3 milijardi kuna, zbog čega su kamatne stope na kunu i dalje relativno niske, te se kreću ispod 10 posto. Devizno tržište također prolazi kroz svojevrsnu letargiju. Cijena eura i kune se tijekom proteklih sedam dana kretala između 7,44 i 7,47. Na stabilnost domaće valute utjecala je i odluka Minsitarstva financija da se na posljednje dvije aukcije trezorskih zapisa zadužuje u kunama s valutnom klauzulom na euro.