Za tražbine vrijednosti do 15.000 kuna pristojba iznosi 50 do 250 kuna


U postupku pred javnim ovršiteljem plaćaju se javnoovršiteljske pristojbe utvrđene Zakonom o javnoovršiteljskim pristojbama, koji je usvojio Hrvatski sabor (NN 125/11). Pristojbu  je dužna platiti strana na čiji se zahtjev ili u čijem se interesu poduzimaju ovrhe.

Oslobođenje od plaćanja pristojbi u parničnom, izvanparničnom i kaznenom postupku, kao i u postupku u upravnim sporovima, primjenjuje se i u postupku provedbe ovrhe. Od plaćanja pristojbi po odredbama Zakona  oslobođeni su: Republika Hrvatska i tijela državne vlasti, osobe i tijela u obavljanju javnih ovlasti, invalidi Domovinskog rata, supružnici, djeca i roditelji branitelja poginulih, nestalih i zatočenih u Domovinskom ratu i korisnici socijalne skrbi. Pristojba se plaća prema vrijednosti glavne tražbine.

Za prijedlog za provedbu ovrhe, ovršni nalog i prijedlog za povrat u prijašnje stanje plaća se javnoovršiteljska pristojba prema vrijednosti glavne tražbine.Za tražbine vrijednosti do 15.000 kuna pristojba iznosi 50 do 250 kuna. Iznad 15.000 kuna plaća se pristojba u iznosu od 250 kuna i još 1% na razliku iznad 15.000 kuna, ali ne više od 2.500 kuna. Za žalbu protiv ovršnog naloga plaća se pristojba  povećana za 100%. Za ovršenikov prijedlog za odgodu ovrhe plaća se pristojba u iznosu od 150 kuna.