- Kanadski dolar je u odnosu na američki dolar dosegnuo paritetni tečaj, prvi puta nakon srpnja 2008. godine. Prije toga, kanadski dolar je na tim razinama bio krajem sedamdesetih godina prošlog stoljeća
Središnja banka Australije je peti put u posljednjih šest mjeseci podigla kamatnu stopu za 25 b.p. na 4,25. Australski dolar je zbog toga na svjetskom deviznom tržištu ojačao u odnosu na euro ispod 1,45, odnosno na kunu iznad 5,00. Euro je i dalje pod pritiskom zbog Grčke. U odnosu na dolar pao je ispod 1,33, no ubrzo nakon postignutog konsenzusa članica Eurozone oko paketa financijske pomoći, euro je vratio dio vrijednosti, te je ojačao u odnosu na američku valutu iznad 1,36.
Analitičare brine činjenica da sve veći broj grčkih kompanija i građana podiže depozite iz domicilnih banaka, te ih transferira u inozemstvo, zbog čega je, prema pokazateljima Središnje banke Grčke, razina depozita u prva dva mjeseca ove godine pala za 8 milijardi dolara.
Kanadski dolar je u odnosu na američki dolar dosegnuo paritetni tečaj, prvi puta nakon srpnja 2008. godine. Prije toga, kanadski dolar je na tim razinama bio krajem sedamdesetih godina prošlog stoljeća. Vrlo dobri fundamentalni pokazatelji uz rast indeksa robnih burzi razlog su za kupovanje kanadske valute. Investitori su uvjereni da će Kanadska središnja banka uskoro podignuti kamatnu stopu čime će "kanađanin" postati još atraktivniji. U odnosu na euro, kanadski dolar je ojačao do 1,34, odnosno na kunu na 5,43.
Zbog niza dobrih ekonomskih pokazatelja britanska funta je ojačala u odnosu na euro, a samim time i na kunu. Na euro se trgovala ispod 0,88, odnosno na kunu oko 8,35. Industrijska proizvodnja je povećana tijekom veljače za 0,5 posto. Proizvođačke cijene su rasle po najvišoj stopi u posljednjih 16 mjeseci, a očekuje se potvrda očekivanja o rastu britanske ekonomije u prvom kvartalu od 0,4 posto. Analitičari smatraju da funta više nema puno prostora za daljnje jačanje zbog velikog deficita i neizvjesnosti oko skorih parlamentarnih izbora.
Ministarstvo financija Republike Hrvatske je na prošlotjednoj aukciji izdalo 477 milijuna kuna i 20 milijuna eura valutnih trezorskih zapisa. Prinos na godišnji kunski trezorac je ostao na dosadašnjih 4,00 posto. Prinos na šestomjesečni kunski trezorac je povećan na 3,20 posto, dok je na tromjesečni trezorac prinos ostao nepromijenjen na 2,50 posto. Prinos na valutni trezorski zapis s dospijećem od jedne godine je neznatno pao na 3,75 posto. Tečaj kune se u odnosu na euro kretao unutar raspona od 7,26 do 7,27.