Internet je pravo leglo krivo napisanih riječi i loše gramatike. Puno je onih koji stavljaju raznorazne tekstove na Internet, a koji na pravopis jednostavno ne obraćaju dovoljno pažnje, iako svi pokazatelji ukazuju na to da bi trebali. Prvenstveno zato što točan pravopis pridonosi dobrom dojmu, ukazuje na profesionalnost onih koji određene stranice postavljaju na Internet, te ulijeva povjerenje da su i usluga ili proizvod koje prezentiraju određene stranice također kvalitetni. Važno je imati i točno napisane riječi jer kada ljudi pretražuju Internet (s Googleom i sl. tražilicama), oni upisuju ispravno napisane riječi, što znači da se stranice s krivo napisanim tekstom neće pojaviti među rezultatima.
Zbog toga su spell checkeri (aplikacije i programi za provjeravanje točnosti gramatike i pravopisa) svakako korisno pomagalo ako se u nekom poslu barata s puno teksta. Bez obzira što se tekst često provjerava i prije nego se stavi na Internet, iskustvo pokazuje da se greške svejedno pojavljuju. Upravo zato što su greške u tekstovima na Internetu učestali problem, rješavanje tog problema dobra je ideja za Internet uslugu. Potencijalnih korisnika je zaista mnogo – to su svi koji plasiraju nekakav tekstualni sadržaj na Internet u poslovne ili privatne svrhe, a važno im je da tekst bude točan.
Tražeći rješenje za problem krivog pisanja riječi na internetu, tvrtka Melon Media iz Australije pokrenula je uslugu koja rješava taj problem jednostavno i pristupačno. Razvili su web aplikaciju koja automatski provjerava Internet stranice tražeći greške u pravopisu. Korisnik njihove usluge na taj način može provjeriti kompletni tekstualni sadržaj svojih stranica koristeći njihovu aplikaciju nazvanu Spellr.us. O pronađenim greškama korisnik biva obaviješten na zaista praktičan način, on dobiva screen shotove (sliku ekrana s web stranicom) gdje su uočljivo označene greške. Osim što se stranice mogu provjeriti jednokratno, korisnici ove usluge imaju mogućnost i naručivanja periodičnih skeniranja u potrazi za greškama, što znači da Spellr.us može stranice provjeravati primjerice svakih sat vremena, dnevno, tjedno ili mjesečno, nakon čega korisnika obavještava o pronađenim greškama. Trenutno je site u probnoj fazi i besplatan je, no uskoro kreću s prodavanjem svoje usluge, s različitim varijantama cijena, ovisno da li je korisnik mala tvrtka ili korporacija i sl. S obzirom da se Hrvatska nalazi na uzlaznoj putanji kada je Internet u pitanju, te se svakim danom pojavljuje sve više novih Internet stranica, ovakav alat u hrvatskoj verziji mogao bi biti vrlo koristan.
Više o ovoj ideji na: http://spellr.us/
26.09.2008.
Aplikacija za pronalaženje pravopisnih grešaka na Internet stranicama

Izdvojeni članci
Poduzetnik
Kako najbrže otvoriti obrt u Hrvatskoj?
Donosimo sve što trebate znati za uspješno otvaranje obrta, prema važećim hrvatskim zakonima i propisima
Ulogirajte se u sustav e-Porezna, pozovite na ekran porezno-knjigovodstvenu karticu, na kojoj je popis javnih davanja koja ste uplatili. Ako odaberete stanje na zadnji dan ove godine, na ekranu ćete vidjeti zbrojene iznose koje ste uplatili ili trebali uplatiti
Poslovno savjetovanje
Što nam donosi umjetna inteligencija (AI)?
Što nam donosi AI i kakve promjene možemo očekivati u budućnosti?