Averzija investitora prema riziku očitovala se u jačanju švicarskog franka i japanskog jena. Švicarski franak je na trenutak bio ispod 1,23 za euro, dok je jen ojačao do 128,50
Prošli tjedan na deviznom tržištu protekao je u jačanju eura. U odnosu na američki dolar, zajednička europska valuta ojačala je sa 1,3240 do 1,3390. Dobri makroekonomski pokazatelji iz Njemačke su glavni razlog jačanja eura.
Britanska funta je nakon izjave guvernera Središnje banke Engleske (Bank of England) ojačala na ostale valute. Naime, guverner BoE izjavio je kako će niska kamata na funtu ostati sve dok je stopa nezaposlenosti iznad 7 posto. Investitori očekuju da bi se stopa nezaposlenosti mogla uskoro naći ispod te razine, pa je za očekivati da će kamatna stopa na funtu porasti nešto prije nego što se to prvotno očekivalo. U odnosu na euro funta je ojačala do 0,86, odnosno na dolar do 1,5575.
Pored funte, ojačao je i australski dolar, ponajviše zbog dobrih pokazatelja iz Kine, koja je glavni trgovinski partner Australije i čija potrošnja uvelike utječe na australski BDP. Australski dolar je ojačao na euro sa 1,485 na 1,450.
Averzija investitora prema riziku očitovala se u jačanju švicarskog franka i japanskog jena. Švicarski franak je na trenutak bio ispod 1,23 za euro, dok je jen ojačao do 128,50. Na domaćem tržištu tjedan je protekao relativno mirno. Uravnotežena ponuda i potražnje deviza rezultirala je kretanjem tečaja unutar uskog raspona od 7,50-7,515.