Prošli tjedan oslabio je interes investitora za njemačke obveznice, što je iznenadilo mnoge i „pomoglo“ euru da nastavi gubiti na vrijednosti
Euro je kroz čitav tjedan bio pod velikim pritiskom. Širenje dužničke krize i ponovno apostrofiranje Dexia banke kojoj je potrebna dokapitalizacija od strane Francuske i Belgije, prisililo je investitore na daljnju rasprodaju rizičnijih oblika imovine, u što spada i euro.
Sve više se počinje spominjati Francuska i njena ne/mogućnost da zadrži AAA kreditni rejting. Također, prošli tjedan oslabio je interes investitora za njemačke obveznice, što je iznenadilo mnoge i „pomoglo“ euru da nastavi gubiti na vrijednosti. Naime, sve se više počinje govoriti i o gubitku statusa njemačkih obveznica kao sigurnosnog utočišta. Nepostojanje dogovora između čelnika eurozone oko povećanja uloge ECB-a i eventualnog izdanja zajedničke euro obveznice nastavlja vršiti pritisak na europsku valutu.
Njemačka je i dalje jedini protivnik povećanja uloge ECB-a, a njihovo rješenje ide u smjeru toga da svaka zemlja članica mora prvo dovesti u red vlastite financije. Njihovo je mišljenje kako bi svaka druga pozicija zapravo bilo prelijevanje duga koje bi na kraju oslabilo sve zemlje članice eurozone. Euro je zbog svega toga oslabio na dolar sa 1,3550 na 1,3250. Švicarski franak je u takvom, rizičnom okruženju ojačao na euro sa 1,2420 na 1,2270. Hrvatska kuna se u odnosu na euro trgovala unutar raspona 7,49-7,50.