Posljednjom intervencijom HNB je dala do znanja da još uvijek snažno prati razvoj situacije na deviznom tržištu i ne dopušta snažniju deprecijaciju domicilne valute
Na domaćem deviznom tržištu i dalje vlada razdoblje poprilične nervoze. Naime, daljnjom postojanom potražnjom za eurima od strane institucionalnih investitora tečaj je podignut do razine od 7,500. Nakon što je dugo vremena promatrala razvoj situacije na tržištu, uključila se i centralna banka održavši deviznu intervenciju prodavši eure. Centralna banka prodala je 240 milijuna eura po prosječnom tečaju od 7,465. Nakon intervencije tržište se stabiliziralo oko razine od 7,440. Posljednjom intervencijom HNB je dala do znanja da još uvijek snažno prati razvoj situacije na deviznom tržištu i ne dopušta snažniju deprecijaciju domicilne valute.
Prošlotjedno rješenje europskih dužničkih dubioza imalo je za posljedicu neizravni rast vrijednosti kune u odnosu na USD i CHF. Na sastanku visokih dužnosnika eurozone dogovorena je daljnja tranša pomoći Grčkoj te prolongiranje dospijeća njihovog duga uz smanjenje troška zaduženja. Osim toga dogovoreno je da zajednički europski fond za pomoć zemljama može sudjelovati na sekundarnom tržištu obveznica. Posljedica dogovora bila je rast vrijednosti eura u odnosu na ostale valute.
Netom prije sjednice švicarski franak ostvario je povijesni rekord od 1,140 u odnosu na euro, no nakon sjednice vrijednost mu je pala sve do 1,1850. Ipak, u odnosu na kunu deprecijacija franka nije se toliko osjetila zbog pada vrijednosti kune u odnosu na euro. CHF/HRK kretao se između 6,510 početkom tjedna do razine 6,270.
Vrijednost kune porasla je u odnosu na dolar. Na tjednoj bazi zabilježen je porast od gotovo 3,50%, s razine od 5,30 na 5,120. U korist dolaru ne idu ni posljednja previranja između demokrata i republikanaca oko povećanja proračunskog deficita te plana proračunskih ušteda. Utorak, 2. kolovoza je ključni dan - do tada bi odluka trebala biti donesena.