Tijekom tjedna se najviše pažnje posvetilo  izjavama koje su dolazile iz Europske središnje banke, za koju se očekuje da bi ovaj tjedan mogla uvesti dodatne mjere monetarne politike s ciljem poticanja gospodarskog rasta i rasta potrošačkih cijena.


Relativno miran tjedan je za nama, barem što se tiče valutnog para EUR/USD. Tijekom tjedna se najviše pažnje posvetilo  izjavama koje su dolazile iz Europske središnje banke, za koju se očekuje da bi ovaj tjedan mogla uvesti dodatne mjere monetarne politike s ciljem poticanja gospodarskog rasta i rasta potrošačkih cijena. Stoga se valutni par euro i dolar tijekom proteklog tjedna kretao unutar vrlo uskog raspona od 1,3590-1,3640.

Od ekonomskih pokazatelja valja istaknuti onaj o bruto društvenom proizvodu za prvi kvartal u SAD. Investitori su očekivali pad američke ekonomije od 0,5 posto, no pad je bio nešto veći te je iznosio jedan posto na godišnjoj razini. Ipak, s druge stanje, pokazatelji o zaposlenosti u SAD-u su i dalje jako dobri. Mjesečni  prosjek broja osoba koje traže pomoć za nezaposlene je pao na najnižu razinu u posljednjih sedam godina. Preciznije stanje s tržišta rada u SAD-u imat ćemo krajem ovoga tjedna kada se objavljuje podatak o zaposlenosti. Pored toga, podaci o industrijskoj proizvodnji te povjerenju potrošača su bili također nešto viši od tržišnih očekivanja. Američka valuta se u odnosu na kunu kretala unutar raspona 5,56 – 5,58.
 
Veće volatilnosti nije bilo niti kod valutnog para EUR/GBP koji se kretao tijekom proteklog tjedna unutar raspona 0,8100-0,8140. Kao posljedica dobrog ekonomskog rasta u Velikoj Britaniji dolazi do rasta cijena nekretnina i to šesnaesti mjesec zaredom, zbog čega je Središnja banka Engleske na oprezu. U odnosu na kunu, britanska funta se kretala unutar raspona 9,38-9,34.

Na domaćem tržištu hrvatska kuna je u odnosu na euro protekli tjedan lagano ojačala sa 7,5950 na 7,5850.