Krajem prošloga i početkom ovoga tjedna izvršena je korekcija tečaja EUR/HRK koji se sa svog maksimuma od 7,665 spustio na trenutnih 7,645. Posljedica je to potražnje za domicilnom valutom od strane domaćeg bankarskog sustava. Mnogi investitori koristili su razinu od 7,660 kao dobru priliku za prodaju europske valute sa dospijećem u ljetnim mjesecima što je zasigurno ostavilo traga na deviznim pozicijama banaka odnosno na devizno tržište.


Likvidnost sustava i dalje je izrazito dobra s vrlo niskim kamatnim stopama na rokove do godine dana.
 
Na međunarodnom tržištu sve je u znaku inflacije. Naime, stopa inflacije u Japanu uspjela je doseći razinu od 1,5% što je u okviru ciljeva BoJ. Daljnji porast stope inflacije očekuje se od prvog travnja, odnosno nakon što bude povećan porez na potrošnju. Ipak, mnogi analitičari očekuju još ekspanzivniju politiku od strane BoJ. Osim BoJ, daljnji koraci očekuju se i od strane ECB-a posebice nastavi li stopa inflacije kopniti.

Očekuje se objava stope inflacije za protekli mjesec na razini euro zone a prema posljednjim podacima iz vodećih zemalja članica pritisak je i dalje na njen pad. EUR bi se mogao naći pod pritiskom deprecijacije ukoliko spomenuta stopa bude ispod razine od 0,6%.

EUR/USD se trguje oko 1,3750 nakon što mu se prošloga ponedjeljka vrijednost kretala debelo iznad 1,380. Usmene intervencije od strane visokih dužnosnika ECB-a tokom tjedna ostavile su traga na EUR-u. U četvrtak nas očekuje redovna sjednica ECB-a, a za očekivati je da će rezultat sjednice biti daljnje slabljenje EUR-a.
 
Među vodećim valutama pobjednik je ponovno GBP. Naime, prošloga tjedna objavljena je razina maloprodaje u Velikoj Britaniji koja je nadmašila sva očekivanja investitora a vrijednost GBP-a ponovno je porasla.  GBP/HRK se u ponedjeljak ujutro kretala oko 9,240.

Vrijednost CHF-a i dalje se drži prilično visoko u odnosu na EUR uslijed sveprisutne nesigurnosti među investitorima te očekivane akcije od strane ECB-a. CHF/HRK tjedan je započeo na oko 6,270.