Na tjednoj bazi promatrano USD je zabilježio blagi pad vrijednosti u odnosu na EUR.  S druge strane Atlantika pak ekonomska situacija se popravlja. Zabilježen je rast u proizvodnom u uslužnom sektoru Europe.


Tečaj EUR/HRK porastao je sa razine od 7,535 do trenutnih 7,550. Rast tečaja posljedica je potražnje za EUR-om i ostalim valutama od strane institucionalnih investitora. Strani investitori ostali su prilično suzdržani. Osim tekuće, izraženije potražnje za EUR-om porast tečaja posljedica je i dospijeća EUR kratkih terminskih pozicija dogovorenih kada se tečaj EUR/HRK kretao iznad razine od 7,600. Jesen pred nama mogla bi unijeti dosta volatilnosti na domaćem deviznom tržištu s obzirom na najave o prodaji nekoliko državnih tvrtki. Špekulacija odnosno najava
  o kupnji slovenskog telekomunikacijskog operatera od strane HT-a također bi mogla ostaviti traga na deviznom tržištu. Likvidnost sustava i dalje je vrlo solidna. Kamatne stope na međubankarskom tržištu i dalje su relativno niske.

Na međunarodnom tržištu tjedan je bio u znaku zapisnika posljednje sjednice FED-a. Tržišni sudionici dobili su potvrdu očekivanja da će FED do kraja godine krenuti sa smanjenjem QEIII programa. Većina analitičara smatra da bi se to moglo dogoditi već na sljedećoj sjednici odnosno u rujnu. Ipak, posljednji podaci sa tržišta nekretnina ne idu u korist USD-a. Naime, prošloga je mjeseca zabilježen snažan pad prodaje nekretnina u SAD-u uslijed porasta kamatnih stopa a koje su posljedica upravo očekivanog povlačenja dodatne likvidnosti kroz QEIII program.  Na tjednoj bazi promatrano USD je zabilježio blagi pad vrijednosti u odnosu na EUR.  S druge strane Atlantika pak ekonomska situacija se popravlja. Zabilježen je rast u proizvodnom u uslužnom sektoru Europe. Trenutne kotacije najvažnijeg svjetskog valutnog para kreću se oko 1,3370 dok se tečaj USD/HRK  kreće oko 5,650 odnosno tek neznatno više nego tjedan ranije.

Vrijednosti ostalih vodećih relativno su stabilne. EUR/CHF nastavlja se trgovati u rasponu 1,230-240.