Priljev deviza od strane turista polako počinje stvarati pritisak na jačanje domicilne valute premda je snažniji efekt jačanja domicilne valute za sad izostao. Posljedica je to nešto veće potražnje za europskom valutom od strane institucionalnih investitora.

Nakon što je tjedan ranije EUR/HRK zabilježio snažnu aprecijaciju prošloga se tjedna trgovanje odvijalo unutar relativno uskog raspona od 7,510-530 dok se trenutne kotacije kreću na donjoj razni spomenutog raspona, odnosno oko 7,510. Priljev deviza od strane turista polako počinje stvarati pritisak na jačanje domicilne valute premda je snažniji efekt jačanja domicilne valute za sad izostao. Posljedica je to nešto veće potražnje za europskom valutom od strane institucionalnih investitora.  Ministarstvo Financija nije imalo potreba za izdanjem trezorskih zapisa nakon što su određene potrebe za financiranjem proračuna namirene kroz izdanje obveznica. Kamatne stope na HRK na kraćem roku nisu zabilježile značajnije promjene.

Na međunarodnom tržištu također relativno miran tjedan sa skromnim brojem podataka. Vrijednosti vodećih valuta kretale su se unutar relativno uskog raspona. EURUSD trgovao se između 1,300 i 1,3170 dok se posljednje kotacije kreću vrlo blizu gornjoj razini raspona. Od podataka sa američkog tla valja spomenuti tek razinu maloprodaje koja je podbacila i dala EUR-u priliku da nadoknadi gubitke od tjedana ranije.

Vrijednost CHF-a blago je porasla u odnosu na EUR i HRK i trenutno se kreće oko 6,075 HRK za CHF odnosno oko 1,2360 za EUR.