Djelatnost iznajmljivanja automobila
Želio bih iznajmljivati automobile. Koji dokumenti mi trebaju za obavljanje te vrste djelatnosti, koje vrste ugovora trebam imati i što je sve još važno kako bih započeo ovaj posao?
Želio bih iznajmljivati automobile. Koji dokumenti mi trebaju za obavljanje te vrste djelatnosti, koje vrste ugovora trebam imati i što je sve još važno kako bih započeo ovaj posao?
Nakon studija namjeravam otvoriti grafički obrt. Do sada sam već kupio (uvezao iz inozemstva) neke strojeve za grafiku. Ovi strojevi su uredno ocarinjeni te je plaćen PDV uz carinsku deklaraciju i moj JMBG.
Imam srednju stručnu spremu i trenutno sam na prekvalifikaciji za zvanje pediker. Htjela bih otvoriti vlastiti obrt, ali mi za to treba majstorski ispit.
Imam auto koji je razbijen, a kupljen je na kredit. U međuvremenu mi je Porezna uprava udarila pečat na knjižicu vozila (u banci je deponirano vozilo). S bankom sam se dogovorio da to vozilo mogu prodati. Meni se ne isplati vozilo popravljati jer je na njemu totalna šteta, a kredit redovno plaćam.
Zanima me otvaranje cateringa. Otvorio bih ga skupa s prijateljem u privatnoj kući. Što sve trebam poduzeti i da li je moguće da radi samo preko ljeta?
Kako postupiti ako jedno trgovačko društvo prema drugom trgovačkom društvu ima obvezu plaćanja, a nikako da izvrši plaćanje svojih obveza?
Namjeravam tijekom ove godine poći raditi u Australiju sa sponzoriranom radnom vizom. Priroda posla je takva da sam vremenski 1:1 doma i u Australiji. S obzirom da ću tamo plaćati porez na dohodak, da li sam ga dužan plaćati i u Hrvatskoj?
Kod sklapanja ugovora o zastupanju dogovorena je isplata brutto provizije na žiro-račun zastupnika. Koje su porezne obveze zastupnika i vođenja poslovnih knjiga? Napominjemo da je zastupnik nezaposlen.
Da li se poseban porez za lovačke puške naplaćuje neovisno o namjeni (lov, sport, samoobrana i sl.)?
Da li kod prijave na dohodak za 2008. godinu, kamate po namjenskom stambenom kreditu upisujem pod 3.3 stambene potrebe, ako ne u koju se onda kolonu upisuju?